Покупки

Про переваги зимового мембранного одягу

Мембрана – це найтонша поліамідна плівка, накатана з виворітного боку верхньої тканини. Ця плівка має безліч мікропор, які не пропускають вологу під тканину і виводять її назовні. Існують різні виробники мембран. Найпоширеніша і найякісніша мембрана – Gore-Tex. Також існують й інші мембрани – Sympatex тощо.

Як відрізнити/впізнати/знайти виріб з мембраною. На ярликах виробу обов’язково стоятиме назва мембрани, Gore-Tex, Sympatex або будь-який інший … “tex”

Область застосування. Взуття, одяг, головні убори, намети, спальні мішки для активного відпочинку. Про намети опустимо поки що, поговоримо про застосування мембранної тканини в одязі для дітей і дорослих, можливо, трохи про взуття поговоримо. Хоча принцип дії мембрани скрізь єдиний.

Переваги мембранного одягу

Якщо коротко – дихає, не промокає, виводить зайву вологу від тіла, вітронепродувна. Тобто, наприклад, у комбінезоні з мембраною дитина може впасти попою в калюжу і не промокнути. Такий одяг для дітей незамінний у сльоту, а для дорослих і дорослих дітей – для спорту й активного відпочинку!

Ми одягаємося, щоб нам було комфортно. Коли ми вживаємо термін мікроклімат, йдеться про тонкий шар повітря між шкірою та одягом. Нам комфортно, коли температура цього шару повітря не менше 32 і не більше 35C, а відносна вологість становить від 40 до 60 відсотків. Найнезначніші відхилення відчутні. Цей чуйний мікроклімат відгукується на безліч зовнішніх впливів, таких як погода, одяг і фізична активність.

Коли холодне повітря проникає крізь одяг, воно витісняє тонкий теплий шар повітря навколо шкіри. Це ефект охолодження вітром. Тканина з мембраною абсолютно не пропускає вітер, і холодне повітря не може проникнути крізь неї. У ній можна довше залишатися за холодної погоди на відкритому вітрам місці.

У середньому наше тіло в стані спокою виділяє близько 0,16 літра вологи на годину. За легкого навантаження, наприклад прогулянка пішки – близько 0,5 літра на годину, а ходьба з рюкзаком або біг підтюпцем призводять до виділення в середньостатистичного людського організму до 1 л водяної пари на годину, учасник марафонського забігу виділяє більше ніж 4 літри вологи на годину. У стані спокою стопа ноги виділяє близько чверті склянки поту, а в разі підвищеного навантаження до пів склянки поту. Для того щоб уникнути дискомфорту, спричиненого перегріванням або втратою тепла через намокання, випаровування мають виводитися, не затримуючись усередині одягу та взуття. Під час фізичних навантажень людина генерує тепло, надлишок якого надходить у навколишнє повітря. При цьому стає зрозуміло, наскільки важлива здатність тканини, що покриває вас, дихати.

Важливо, що для комфортного носіння мембранного одягу необхідно дотримуватися деяких умов. Якщо йдеться про дорослих – все простіше. Зазвичай ми – дорослі самі можемо проконтролювати, чи тепло нам, чи сухо і чи достатньо шарів під курткою. З дітьми все складніше, тому докладніше про дітей

Звичайно ж, мембранний дитячий одяг так само має поділ за сезонністю – зимовий і демісезонний. Поговоримо про зимовий, оскільки демісезонний одяг по суті те ж саме, що вітровка, тільки не промокає.

Кому підходить мембрана?

Такий одяг доцільно купувати дітям досить активним. Самостійно ходять, а краще бігають. Поки дитина лежить-сидить у візочку, сенс у мембранному одязі просто відсутній (див. переваги), оскільки в колясці калюж немає.

Якщо дитина не особливо рухлива або більшу частину прогулянки проводить у колясці, або просто маленька (адже багато однолітків вже хочуть ходити по бруду і калюжах), то такий одяг можна носити з +10 +7 градусів приблизно. До -7-5 (знову ж таки приблизно). Тобто пережити в такому одязі сльотавий період.

Якщо дитина активна, багато бігає, то носити такий комбінезон можна за температури нижче 0. До… До лютих морозів, дотримуючись принципу багатошаровості (про нього нижче).

Для демісезону використовується показник водонепроникності 500-1000 мм, а від 3000 мм вже починається холодна зима. Але для малюків часто випускають комбінезони і з показником 1000-1500 (і відповідно з великою кількістю утеплювача). Такий одяг не витримає довгих валянь у снігу, а для бігу, повзань і активних ігор чудово підійде.

Починаючи від 3000 мм йде верхній одяг, який захистить і під час дрібного дощику, і під час активних ігор та сидінь у снігу. Найвищим показником – 10 000 мм – можуть похвалитися багато брендів. Але навіть за показника водонепроникності 10 000, якщо довго сидіти в калюжі, все одно можна промокнути, тому ми не можемо говорити, що мембрана рятує від занурення у воду на 100%, але від проливного дощу точно врятує!

Як одягнути дитину під мембранний комбез?

ГОЛОВНЕ!

1) обов’язково треба дотримуватися принципу багатошаровості (у чому його перевага взимку і з будь-яким одягом нижче).

2) те, що ви одягаєте на дитину під комбінезон, має містити синтетику. Мінімум – 10%. Чому синтетика важлива: головний сенс мембранного одягу в тому, що він відводить піт від тіла, тобто не дає дитині змокнути і замерзнути (про це ще буде нижче). Для цього волога (піт) має відводитися від тіла. Натуральні тканини вологу вбирають у себе і не виводять назовні до комбінезона. А синтетика вологу не вбирає, а “передає” далі. Це дуже важливо.

Особливості одягу ПІД мембранні куртки-комбінезони

1. Перший шар. Одягається одразу, як одягнули комбінезон, тобто за теплої погоди. Це білизна.

Варіант дорожчий – термобілизна (про те, якою вона буває, напишу нижче).

Варіант подешевше – звичайні тонкі колготки і легка кофточка зі змішаних тканин. Тобто ті, що містять синтетику. Хороші (не “совкові”) колготки в будь-якому разі містять невеликий відсоток синтетики.

2. Другий шар. Одягається, залежно від мерзлявості та рухливості дитини, тоді, коли в комбезі, одягненому на 1-й шар, дитина починає підмерзати.

Варіант дорожчий – спеціальна піддіва під мембранний комбез, як правило вона флісова. БЕЗ капюшона і, бажано, без блискавок (або блискавка повинна бути тонка і не дуже жорстка)

3) Третій шар – це сам комбез.

Що таке термобілизна?

У нашому випадку потрібна термобілизна, що виводить вологу + зберігає тепло.

Тобто така, що складається з бавовни і синтетики. Краще тонка. Для дитини знайти термобілизну в Самарі практично нереально, тож не забуваємо варіанту з Янусом (він завжди є в мазекеї, щоправда, ціни…) Врахуйте, що білизну першого шару треба одягати на голе тіло, бо це БІЛИЗНЬ!!!!

Термобілизна другого шару – це, власне, фліс.

Окремо про синтетику

У вас усе ще глибоко сидить у голові переконання, що синтетика=погано? У мене теж таке було, навіяне ще бабусями, натур – добре – синтетика – погано, а ще акриловими жахливими жахливими китайсько- незрозумілими светрами епохи джинси “Мальвіни”. А якщо серйозно, подивіться на спортивну білизну. На її склад. Вона ЗАВЖДИ або чисто синтетична, або з великим відсотком синтетики (50% і більше). Хороша синтетика шкіру не подразнює, вона швидко сохне на тілі і дитина завжди суха. Не буде ніяких попрілостей і потничок.

Про принцип “багатошаровості” або чому краще одягати кілька шарів легкого одягу, ніж один, але теплий під верхній одяг

Згадайте про термос. За рахунок чого він зберігає тепло? За рахунок повітряного прошарку. Так само і в одязі. Між кількома шарами одягу затримується тепло. Набагато тепліше буде, якщо ви одягнете не один товстий вовняний светр, а легку водолазку і зверху тонку щільну кофту (не важливо, фліс, бавовна чи шерсть).

Майже всі мембранні комбінезони вважаються трисезонками (тобто носять з осені по весну), і для них принцип багатошаровості дуже важливий. Що більше шарів, то тепліше. Усі шари, включно з комбінезоном, тонкі й легкі. Дитині, особливо активній, так зручніше, ніж в одному комбінезоні на хутрі, одягненому на тонкий бодік. А якщо врахувати, що взимку ще й ходити не так зручно, як влітку, то що тонший комбез з усіма проміжними шарами, то зручніше дитині.

Чи всім підходить мембрана

Звичайно ж усім, АЛЕ температурний режим для кожного буде різний. Хтось проходить у такому комбезі всі 3 сезони осінь-зиму-весну, а хтось використовує тільки як демісезонний варіант і переживе в мембрані сльоту.

Пам’ятайте, що всі діти різні. Є ті, хто мерзне в мембрані за будь-яких піддівель, є й інші, яких тільки мембрана і рятує.

Якщо ви купили мембранний комбінезон уперше, то це можливість перевірити, чи підходить вашій дитині такий одяг, чи ні. Зазвичай мембрану носять всю зиму діти від трьох років (приблизно) дуже рухливі. Не забувайте, що комбінезон комбінезону ворожнечу. Є тепліші варіанти, є холодніші – різна кількість утеплювача.

Треба пам’ятати і про терморегуляцію дітей. Ви самі знаєте свою дитину, ви знаєте мерзлява вона чи ні. Враховуйте особливості ваших дітей під час купівлі мембранного одягу.

Як зрозуміти тепло дитині чи холодно

Звісно, ви взимку не будете пхати свої руки (напевно холодні) дитині за комір і мацати спину та шию. Тому, одразу як прийдете додому з вулиці, роздягаючи дитину, помацайте її спинку, шию і пахви. Якщо спина гаряча, а пахви вологі, значить, або прибираєте один шар (якщо вже вдягли другий) одягу, або купуєте що-небудь легше під комбез (якщо ходите тільки в першому шарі), або взагалі знімаєте зимовий комбез (якщо під ним один шар одягу, причому максимально тонкий).

Якщо шия, спинка холодні (не прохолодні, а саме холодні), а пахви прохолодні, одягайте на дитину другий шар (якщо ще не зробили цього), або перелазьте в тепліший комбез (якщо вже гуляєте з другим шаром).

Спина і шия мають бути теплими або трохи прохолодними, пахви, природно, теплішими, але не мокрими і не дуже спекотними.

І ще, не кутайте дітей!!! Закутана не за погодою як колобок дитина буде мерзнути. Дитина потіє, волога не виводиться, а накопичується, тіло охолоджується, відповідно дитина мерзне. Одягайте своїх дітей за погодою. Правило “одягати як себе + 1 шар” стосується ТІЛЬКИ дітей, які лежать у колясці. Частіше, малюків, що бігають, треба одягати ЛЕГШЕ, ніж дорослих. Діти на прогулянці рухаються НАБАГАТО більше за дорослих. Якщо ви замерзли, це ще не означає, що вашій дитині теж холодно. Більшість мам, які гуляють з дітьми, або стоять (сидять) на одному місці, або ходять неквапливим кроком. Дитина ж встигає скрізь – і в пісочниці покопатися, і в догонялки побігати, і з гірки покататися… Їй набагато тепліше, ніж вам.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *