Покупки

Як вибрати і встановити автокрісло для дитини

Немає потреби розповідати, наскільки важливо правильно встановити в машині дитяче автомобільне крісло. Кожна мати і так прекрасно знає, що від цього залежить комфорт, а іноді життя і здоров’я її дитини.

Але крім правильного встановлення батькам варто, насамперед, звернути увагу на деякі правила купівлі автомобільних крісел. Бо хоч би як правильно і надійно ви встановили крісло, якщо воно не підходить вашому малюкові або він неправильно пристебнутий, користі від такого дорогого пристрою в разі різкого гальмування або, не дай Боже, аварії буде мало.

Тому для початку розберемо деякі тонкощі вибору дитячого автомобільного крісла.

Крісло має:
по-перше, підходити дитині, відповідати її зросту, вазі та віку,
по-друге, підходити до конкретної марки автомобіля,
по-третє, бути зручним,
і по-четверте, – мати зручну систему кріплення.

Вкрай важливо, щоб автокрісло підходило вашому малюкові та враховувало вікову специфіку його фізіологічного розвитку. У дитини, на відміну від дорослого, дуже швидко змінюється будова скелета, зріст і вага. Отже, і автомобільні засоби захисту дитини також мають змінюватися.

Тому виробники автомобільних крісел для дітей розробляють різні крісла для кожної вікової групи зі специфічними особливостями конструкції.

Усі крісла умовно ділять на 5 груп за вагою, кожна з яких має свої особливості кріплення (усі вказівки на вік і вагу умовні, прим. сайту ladytoday.ru):

Автокрісла групи 0+ підходять дітям від народження і встановлюються проти руху машини. Малюк у “нульовочці” розташований спиною до ходу автомобіля. Такі крісла рекомендується встановлювати на спеціальні, стаціонарно закріплені в салоні бази. Це істотно полегшить життя мамі: крісло-переноску з малюком можна забрати, а база залишиться в машині.

Автокрісла групи 1 або 0+/1 розраховані на дітей від одного року вагою менше ніж 18 кг, які вже не поміщаються в крісла групи 0+. Кріпляться “одинички” у напрямку руху машини.

Автокрісла групи 2 призначені для дітей від 3 до 7 років (вагою 15-25 кг), у них немає внутрішніх ременів, тому дитина буде пристібатися штатними ременями безпеки. Деякі моделі мають кут нахилу для відпочинку. На практиці автокрісел групи 2 практично не існує. Якщо від крісла-двійки відстебнути спинку, то вийде крісло-трійка.

Автокрісла 3-ї групи являють собою сидіння без спинки (їх ще називають бустери) і підходять для дітей вагою від 22-х до 36-ти кг. Приблизний вік дитини – 6 – 12 років. Бустери кріпляться обличчям вперед на задньому сидінні й іноді забезпечуються додатковим “обмежувачем” для верхньої лямки автомобільного ременя.

Немає єдиних вимог щодо того, з якого віку дитина може їздити як повноправний пасажир. Щойно вона зможе пристібатися штатними автомобільними ременями безпеки, тоді й можете саджати її без автомобільного крісла. Зазвичай, штатні ремені розраховані на мінімальний зріст 150 см або вагу 36 кг, але у деяких автоконцернів ці показники можуть відрізнятися.

Системи кріплення

Їх на сьогодні існує дві: стандартна за допомогою штатних автомобільних ременів і європейська система Ізофікс (ISOFIX). В Америці також поширена система LATCH, але вона практично не відрізняється від стандарту Ізофікс.

Усі автокрісла з Ізофікс – це крісла з рамками зі сталі та замками, які кріпляться за відповідну частину. Ця частина знаходиться між сидінням і спинкою на задньому сидінні машини. На сьогоднішній день багато машин мають систему Ізофікс, і навіть планується її встановлення на моделі АвтоВАЗ. Ця система не тільки помітно спрощує встановлення автомобільного крісла, а й мінімізує ризик перекидання спинки в разі удару. Пам’ятайте: чим краща якість крісла і система кріплення, тим простіше його встановити і зафіксувати, що особливо важливо для жінки, якщо вона збирається сама справлятися з пристроєм.

До недоліків Ізофікса можна віднести досить високу вартість, а також його “неуніверсальність”. Хоч встановлення за допомогою системи Ізофікс (спеціальних дужок) і вважається надійнішим, але, на жаль, не всі машини мають ці дужки. Саме кріплення Ізофікс стандартизовано, але єдиних стандартів для задніх крісел немає (наприклад, кут нахилу подушок, висота і т. д.), тому автомобільні дитячі крісла з системою Ізофікс мають бути перевірені і схвалені для кожної окремої моделі машини.

Також слід пам’ятати і про вагове обмеження. Вага дитини в кріслі має бути менше 18 кг. Незважаючи на те, що кріплення Ізофікс зроблені з високоякісної сталі, їхня міцність все ж таки має свої межі, і під час сильного зіткнення петлі не витримають навантаження і вагу дитини. Isofix-ом оснащують крісла тільки з групи 0 і 1.

Як правильно встановити дитяче автокрісло в машину

Під час кріплення дитячого крісла в машині слід уважно прочитати інструкцію виробника, адже неправильно встановлене крісло може стати небезпечним як для дитини, так і для інших пасажирів. Знайте, що встановлювати автокрісло для дитини настійно рекомендується тільки на заднє сидіння.

Кілька років тому фахівці Нью-Йоркського університету оприлюднили цікаву статистику, яка свідчить про те, що найбезпечнішим місцем для встановлення автокрісла буде “ззаду посередині”. Вважається, що задні місця на 60-85% безпечніші, ніж передні. Враховували такі фактори: тип автомобіля, використання підголівників, подушок безпеки, вага авто, вік пасажирів і водія, погодні умови, освітленість тощо. Таким чином, середнє заднє місце на 16% безпечніше, ніж інші місця в машині.

Встановлюйте крісло не прямо, а таким чином, щоб дитина могла відкинутися назад, і простежте за тим, щоб ремінь безпеки щільно прилягав до дитячого крісла і міцно застібався. Також перевірте плечову область ременя безпеки – вона має бути застебнута. Після того, як Ви встановили крісло, спробуйте посувати його. Якщо воно зрушиться більше, ніж на 2,5 см, його потрібно перевстановити або прикріпити щільніше.

Ви повинні регулярно перевіряти надійність кріплення дитячого автокрісла в машині, а в разі, якщо Ви виносите його з машини, щоразу ретельно стежте за правильністю установки.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *