Навчання

Як батькам допомогти дитині впоратися з уроками

Як батькам поводитися усвідомлено і справді допомогти дитині.

Почати слід з того, що необхідно поступово розібратися зі своїми установками й помилками щодо шкільного навчання та навчитися контролювати себе і свої емоції. А це вже – усвідомлена поведінка. З чого ж почати?

1. Турбота про самооцінку дитини.

– Починаємо активно використовувати “метод зеленої ручки”, тобто, акцентуємо увагу на тому, що дитина зробила добре, а потім говоримо, що ще потрібно підтягнути;
– не порівнюємо дитину з іншими;
– не порівнюємо із самим собою (Ось я у твоєму віці…).

Дитину можна порівнювати тільки з нею самою (Ось бачиш, ти читав 12 слів за хвилину, а тепер читаєш 50!).

У спілкуванні з дитиною уникайте будь-яких принизливих висловлювань.

Навчіть дитину розбивати важке на частини, вона зможе побачити свої перемоги. нехай поступово, але вона впорається з усіма завданнями.

2. Правильна комунікація.

Це така форма спілкування з дитиною, за якої в неї не виникає бажання чинити опір або виправдовуватися.

Для цього потрібно згадати про “Я-висловлювання”. Ми багато говорили про це на наших заняттях (МЕНІ не подобається коли…, Я відчуваю, а не – ТИ зробив, ТИ знову…)

Замість заперечення почуттів дитини потрібно навчитися їх приймати.

Наприклад, Так, я розумію, як тобі не хочеться робити уроки, я розумію, що ти засмучений…, давай ти спочатку відпочинеш…

Замість покарання, обговоріть із дитиною ситуацію, з’ясуйте, чому так сталося і знайдіть способи вирішення ситуації. Часто діти отримують погані оцінки не тому що вони ледачі, а тому, що чогось не зрозуміли, розгубилися. Варіантів безліч.

3. Спілкування без виховання.

Напевно ви помітили, що, щойно дитина пішла до школи, спілкування поступово зводиться тільки до школи та уроків. І часто внутрішній світ дитини залишається осторонь.

Але ж дитині так хочеться просто поговорити з батьками… А замість цього вона чує крики, почувається винною і поступово втрачає бажання говорити з батьками. Цінуйте спілкування з вашими дітьми. Довіра і розуміння набагато важливіші за шкільні уроки.

Автор – Лілія Барковська.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *